GÜVERCİN HASTALIKLARI BOYUN UZAMASI - GÜVERCİNDE BOYUN KAFA UZAMASI - GÜVERCİN KAFA UZAMASI HASTALIK TEDAVİSİ

Suat su | 06:25 | 0 yorum

Güvercin hastalıkları boyun uzaması nasıl bir hastalıktır teşhisi nasıl yapılır


Arkadaşlar merhaba , bu hastalık ile ilgili yazacaklarımın gayet açık ve anlaşılır olmasına dikkat etmem gerek fakat bir hatam olur ise şimdiden kusura bakmayın . Bu kafa uzaması kuruma hastalığı her yerde yaygın bir biçimde görülen sindirim sistemi hastalığıdır . Hemen hemen tüm güvercinlerin bağırsaklarında bu hastalığın bir etmenine rastlanır .

Arkadaşlar bu hastalığın bulaştığı güvercin hemen ölmüyor , nedeni ise hastalık türünün iki şekli olması biri güvercine yumurta halinde girip kuluçka dönemini bitirdiği an güvercini günden güne eritip bitiriyor . Diğeri ise güvercine yumurta halinde girip kuluçka dönemini bitirdikten sonra sadece güvercine az bir zaman yem yedirmeme aşırı su içirme az keyifsizlik yapar . İşte güvercin severler burdaki en büyük sorun ne demiştik bu hastalığın iki şekli var biri hemen etkileyip ölüme götürüyor , diğeri ise güvercinin içinde kalıp taşıyıcı vazifesi görüyor . 

Bu durumda bizlerin ikinci şıkka çok dikkat etmemiz gerekiyor o taşıyıcı olan güvercinlerimizi iyi belirlemeliyiz . Ne yazık ki bu hastalıktan komple kurtulmak mümkün değil fakat koruma önceden tedbir ile bu hastalığa karşı muhafaza yapabiliriz .Birde daha önceki yazılarımızda vardı bu hastalığın benzeri hemen aynı ismi farklı bakabilirsiniz GÜVERCİN İÇ PARAZİT KONUNUN DEVAMI tedavi yolları .

Category: , , , , ,

SELANİKLER.BLOGSPOT.COM:
GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ , HASTALIKLARI BİLGİ PAYLAŞIM !

0 yorum

Size daha kaliteli hizmet sunmamız amacıyla bize görüşlerinizi, düşüncelerinizi ve isteklerinizi yorum yaparak bildirebileceksiniz. Bize Yorum gödermek için ; Yorumunuzu yazdıktan sonra yorumlama biçimi seçeneğine gelip anonimi seçin ardından yayınla seçeneğine tıklayın. Uyarı : reklam içeren yayınlar ilgili sayfadan kaldırılır. Yorumlar incelendikten sonra yayınlanacaktır .

yasal uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan, yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Sitemiz UYAR ve İÇERİĞİ KALDIR prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri İLETİŞİM bölümünden bizimle irtibata geçebilirler.
Bu site siz dönek saya kelebek taklacı posta süs güvercinleri sevenler için yapılmıştır . Powered by Blogger.