GÜVERCİN HASTALIKLARI BOYUN UZAMASI - GÜVERCİNDE BOYUN KAFA UZAMASI - GÜVERCİN KAFA UZAMASI HASTALIK TEDAVİSİ

Reklamlar

Güvercin hastalıkları boyun uzaması nasıl bir hastalıktır teşhisi nasıl yapılır


Arkadaşlar merhaba , bu hastalık ile ilgili yazacaklarımın gayet açık ve anlaşılır olmasına dikkat etmem gerek fakat bir hatam olur ise şimdiden kusura bakmayın . Bu kafa uzaması kuruma hastalığı her yerde yaygın bir biçimde görülen sindirim sistemi hastalığıdır . Hemen hemen tüm güvercinlerin bağırsaklarında bu hastalığın bir etmenine rastlanır .

Arkadaşlar bu hastalığın bulaştığı güvercin hemen ölmüyor , nedeni ise hastalık türünün iki şekli olması biri güvercine yumurta halinde girip kuluçka dönemini bitirdiği an güvercini günden güne eritip bitiriyor . Diğeri ise güvercine yumurta halinde girip kuluçka dönemini bitirdikten sonra sadece güvercine az bir zaman yem yedirmeme aşırı su içirme az keyifsizlik yapar . İşte güvercin severler burdaki en büyük sorun ne demiştik bu hastalığın iki şekli var biri hemen etkileyip ölüme götürüyor , diğeri ise güvercinin içinde kalıp taşıyıcı vazifesi görüyor . 

Bu durumda bizlerin ikinci şıkka çok dikkat etmemiz gerekiyor o taşıyıcı olan güvercinlerimizi iyi belirlemeliyiz . Ne yazık ki bu hastalıktan komple kurtulmak mümkün değil fakat koruma önceden tedbir ile bu hastalığa karşı muhafaza yapabiliriz .Birde daha önceki yazılarımızda vardı bu hastalığın benzeri hemen aynı ismi farklı bakabilirsiniz GÜVERCİN İÇ PARAZİT KONUNUN DEVAMI tedavi yolları .

Reklamlar

1 yorum

 

Yazar olmak isteyenler

Sitemizden Güvercin ve diğer evcil Hayvanlar hakkında resim ve bilgilerini yazabilecek kişiler . Yazar olmak için tıkla

SON YORUMLAR KATILIN

Aşk Kafe bugünkü bölüm dünkü bölüm Ne Giysem Yakışır son bölüm Gardırop Savaşları bugünkü bölüm dünkü bölüm Ben Bilmem Eşim Bilir Evi bugünkü bölüm dünkü bölüm