Ana içeriğe atla

hakkında

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ
AHMET SUAT
AHMET SUAT YAYLA
Sitemiz şahsa özel olup tamamen profosyonel üretici bilgilerimi yayınlamaktayım.1985 yılından beri güvercin üretimi ile ilgileniyorum.Güvercin çeşitleri ,güvercin ırkları hastalıkları,güvercin beslemesi,güvercin eğitimi,güvercin eşleştirmesi,güvercin hastalıkları tedavisi,güvercin yavru bakımı hakkında sizlere 28 yılın verdiği tecrübe ile yardımcı olmaya çalışacağım.

iletişim için konuların yorum kısmını kullanınız  not:Konular hakkında bilgi alışverişi yapmak için araya bilir yorum olarak yazabilirsiniz.Yorumlarınız ve düşünceleriniz bizim için değerlidir. Yayınlama mızı istediğiniz konuları bize iletin , sorularınıza muhakkak cevap verilecektir
YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yorumlar

 1. merhaba
  admin usta sizden bir isteğim olacak
  blog da yeni ilave yorumlar yapılan konular ilk başta çıkmasını sağlarsanız bizim bloğu kullanmamız
  çok daha rahat olacağına inanıyorum yani yeni konular ve yeni yorum yapılan konular sırasıyla devam etsin gibi birde soru cvp kısmı günlük bir sayfa chat tarzı gibi değilde devamlı kayıtda kalabilceke bir sayfada ilave edilirse meraklı arkadaşlar hem kendini belli eder hemde daha uygun olur inşallah bu mesajı okudukdan sonra silebilirsin admin ustam kusura kalma arada eksiklikleri söğlemek gerek bu konuyuda istek ve şikayet öneri gibi bölüm bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım..
  izmir'den 'soteci'

  YanıtlaSil
 2. En kısa zamanda bu eksiklikleri gidereceğim İNŞALLAH . fORUM TARZI BİR YERMİ OLSUN ACABA

  YanıtlaSil
 3. gaga uzamasının tedavisi varmı acaba usta

  YanıtlaSil
 4. ARKADAŞIM GENELLİKLE GAGA uzaması daha önce güvercinin yavru zamanı vitaminsiz yani yanık kalmasından dolayı oluyor bu gibi vakaların yapılası bir tedavisini hiç duymadım bizimde böyle durumlar başımıza geldi ama gaganın yamulması gibi bir tek en son zaman bir yavrunun bir hastalık sebebi ile kafası büyüdü ve bu sebebden alt gagası kısa kaldı yem yeme sorunu yaşadığı için öldü . Eğer bu konuda sizin bir bilginiz olur ise bizlerle paylaşırsanız sevinirim . Teşekkür ederim .

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar merhaba sitede dönek güvercin bölümünde admin arkadaşımız yazarlık görevini bize uygun görmüştür. inşallah görevi anlımızın akı ile yaparız sizlerinde yardımı ve duası ile. Amacımız dönek güvercinini en iyi şekilde tanımak safkan ırklara ulaşmak yapılan aktivite organizasyon gibi olayları oluşturmak ve paylaşmak dönek güvercin ile ilgili güncel bilgileri paylaşmak. En kısa sürede paylaşımlar devam edecekdir. Lütfen siteyi takip edin.

  sevgilerle.

  soru, istek ve görüşleriniz için ulaşım bilgilerim

  Durmuş karabağ

  http://selanikler.blogspot.com/  menderes İZMİR

  mail: durmus.karabag@gmail.com

  tel: 0507 445 95 09

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. HOŞ GELDİN DURMUŞ KARDEŞİM SİTEYE YAZARLIK BÖLÜMÜNE GİREBİLİYORSUN DEĞİLMİ ?

   Sil

Yorum Gönder

SON YORUMLAR KATILIN

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güvercin çeşitleri isimleri

Aslın da ilk yapılması gereken konu  Arkadaşlar bu blog da yazı yazmaya başladığımdan itibaren hep bir şeyin noksanlığını hissettim , nedir diye düşünürken evet buldum GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ VE İSİMLERİ ile ilgili bir konu yazmadığımı düşündüm . Eğer bu blog ile genel tüm güvercin sevenlere hitap edeceksem o zaman bütün güvercin çeşitleri hakkın da bir resim ve ismi özelliği gibi kısa da olsa bilgi vermeliyim . Yanlız güvercin çeşitleri konusun da resimler kimlere ait olduğunu kaynak belirterek kullanacağım .

güvercin uçurma eğitimi nasıl olmalı - güvercin nasıl sökülür - uçmamış güvercin nasıl sökülür açılır uçurulur

Güvercin uçurma sanatı .

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle güvercinlerimizin uçurma eğitimi hakkında bilgilerimizi paylaşmak istedim . Nasıl eğitim verilir , uçurmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız . Öncelikle güvercin eğitiminin ne olduğu hakkında biraz yazalım . Güvercin eğitimi kuşun havada dönmesi veya oyun yapması için verilmez . Tek bir hedef vardır o da güvercinlerin kondüsyon kazanması içindir . Zaten güvercinler fizik olarak yeterli standarda ulaştıklarında içlerinde olan kabiliyeti kendileri yerine getirecektir .

Evet ne yapmak lazım güvercinlerin bu hale gelmesi için . Öncelikle uçurduğumuz güvercinleri ayrı bir kümese koymalıyız . Yani uçurma kümesimiz olmalı , nedeni ise burda barınan kuşlar yemleme şekli farklı olacak . Eğitime alınmış güvercinler günün aynı saati açılmalı ve yem verilmeli . Verilmesi gereken yem ise insan avucunun içi kadar bir güvercine yeterlidir . Daha fazla vermeyiniz , göreceksiniz güvercinler çok sağlıklı ve aktif ola…

güvercin deli baş sallabaş titre baş hastalığı ilaç tedavi

Güvercinlerin de sinir pisikolojik rahatsızlığı olur mu ?
Arkadaşlar merhaba bu yazımızda mühim olan ve güvercin sevenleri zor durumlarda bırakan bir hastalık olan , SALLA BAŞ , DELİ BAŞ VE YA TİTRE BAŞ diye isimlendirilen hastalığın nasıl tedavi edilir .

Öncelikle bu o kadarda zor ve güç bir hastalık değildir . Aslında çnce kuşlarımız hangi sebep den bu hastalığa yakalanıyor bunu bilmeliyiz . Şimdi sizlere güvercinlerin aç ve susuz kalmasından dolayı önce TİTRE BAŞ daha sonra SALLA BAŞ OLUYOR DİYECEĞİM , FAKAT ÇOĞUMUZ AMA BEN GÜVERCİNLERİMİ YEMLİYOR UM SUSUZ DA BIRAKMIYORUM DİYE DÜŞÜNECEKSİNİZ .
Bu yazıları büyük harf ile yazdım dikkat edilmesi gereken yerin burası olduğuna işaret çekmek için . Doğru siz aç ve susuz bırakmıyorsunuz yanlız siz kümese güvercinleri kapattıktan sonra ne olduğunu biliyormusu nuz ?Hayır nerden bileceksiniz işte olay burdan sonra güvercin kümesinin dar olması veya içerideki fazla kavgacı bir güvercin bu hastalığa davetiye çıkarıyor , onun için kümesi fazl…