Ana içeriğe atla

Güvercin Bilgi Platformu

Güvercin Bilgi Platformu
Buradan soru sorun veya konu yazın resim paylaşın...

kafa kuyruk saya kelebek resimleri kırmızı , siyah

Saya kelebek poz ver resmini çekeyim .Arkadaşlar sizlere öyle birkaç tane resim yayınlayıp paylaşım yapmak istemiyorum . Ama resimlerimizin sayısı az olabilir hepsi kendi çekimimdir yeni dir internette sadece bu sitede var . O yüzden resimleride seçerek yayınlamak istiyorum . Umarım beğenirsiniz .
saya kelebek yavru


sadece kafası kırmızı saya yavrusu

kara kafa kuyruk saya kelebek

eş çift kırmızı kafa kuyruk

Yorumlar

  1. merhaba;
    arkadaşlar sayanında pal kanatı kara kanatı vardır hatta azmanın bile blog sahibi müsade ederse ve uygun ise konu başlıklarını atsın bizde elimizden gelenleri paylaşalım ama uygun ise çevresinde zarar verecek kişiler var ise paylaşmaya gerek yoktur.
    izmir'den 'soteci' saygılar.

    YanıtlaSil
  2. Ne demek tabiki bu konuları bir konu başlığı ile açarız . Sizin değerli bilgilerinizi saya kelebek güvercin besleyen kişilerde takip ederek yapmış oldukları hakkında daha faydalı ve verimli işler olur . Aynen bende size katılıyorum sayanında palkanat karakanat olur hatta ben şöyle yazayım tüm güvercinlerin palkanat karakanatı olur .saygılarımla yorumunuz için teşekkür ederim en kısa zamanda bu konuyu bir başlık altında açacağım .

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

güvercin deli baş sallabaş titre baş hastalığı ilaç tedavi

Güvercinlerin de sinir pisikolojik rahatsızlığı olur mu ?
Arkadaşlar merhaba bu yazımızda mühim olan ve güvercin sevenleri zor durumlarda bırakan bir hastalık olan , SALLA BAŞ , DELİ BAŞ VE YA TİTRE BAŞ diye isimlendirilen hastalığın nasıl tedavi edilir .

Öncelikle bu o kadarda zor ve güç bir hastalık değildir . Aslında çnce kuşlarımız hangi sebep den bu hastalığa yakalanıyor bunu bilmeliyiz . Şimdi sizlere güvercinlerin aç ve susuz kalmasından dolayı önce TİTRE BAŞ daha sonra SALLA BAŞ OLUYOR DİYECEĞİM , FAKAT ÇOĞUMUZ AMA BEN GÜVERCİNLERİMİ YEMLİYOR UM SUSUZ DA BIRAKMIYORUM DİYE DÜŞÜNECEKSİNİZ .
Bu yazıları büyük harf ile yazdım dikkat edilmesi gereken yerin burası olduğuna işaret çekmek için . Doğru siz aç ve susuz bırakmıyorsunuz yanlız siz kümese güvercinleri kapattıktan sonra ne olduğunu biliyormusu nuz ?Hayır nerden bileceksiniz işte olay burdan sonra güvercin kümesinin dar olması veya içerideki fazla kavgacı bir güvercin bu hastalığa davetiye çıkarıyor , onun için kümesi fazl…

güvercin uçurma eğitimi nasıl olmalı - güvercin nasıl sökülür - uçmamış güvercin nasıl sökülür açılır uçurulur

Güvercin uçurma sanatı .

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle güvercinlerimizin uçurma eğitimi hakkında bilgilerimizi paylaşmak istedim . Nasıl eğitim verilir , uçurmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız . Öncelikle güvercin eğitiminin ne olduğu hakkında biraz yazalım . Güvercin eğitimi kuşun havada dönmesi veya oyun yapması için verilmez . Tek bir hedef vardır o da güvercinlerin kondüsyon kazanması içindir . Zaten güvercinler fizik olarak yeterli standarda ulaştıklarında içlerinde olan kabiliyeti kendileri yerine getirecektir .

Evet ne yapmak lazım güvercinlerin bu hale gelmesi için . Öncelikle uçurduğumuz güvercinleri ayrı bir kümese koymalıyız . Yani uçurma kümesimiz olmalı , nedeni ise burda barınan kuşlar yemleme şekli farklı olacak . Eğitime alınmış güvercinler günün aynı saati açılmalı ve yem verilmeli . Verilmesi gereken yem ise insan avucunun içi kadar bir güvercine yeterlidir . Daha fazla vermeyiniz , göreceksiniz güvercinler çok sağlıklı ve aktif ola…

Güvercin çeşitleri isimleri

Aslın da ilk yapılması gereken konu  Arkadaşlar bu blog da yazı yazmaya başladığımdan itibaren hep bir şeyin noksanlığını hissettim , nedir diye düşünürken evet buldum GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ VE İSİMLERİ ile ilgili bir konu yazmadığımı düşündüm . Eğer bu blog ile genel tüm güvercin sevenlere hitap edeceksem o zaman bütün güvercin çeşitleri hakkın da bir resim ve ismi özelliği gibi kısa da olsa bilgi vermeliyim . Yanlız güvercin çeşitleri konusun da resimler kimlere ait olduğunu kaynak belirterek kullanacağım .

SON YORUMLAR KATILIN