Ana içeriğe atla

Güvercinlerde Kuşlarda aşırı zayıflama durgunluk kanat çırpmama hali

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ
Son zamanlarda bu şekilde bir çok soru gelmeye başladı bu güvercin hastalıkları olarak ne acaba? İşte soru bu arkadaşlar bu konu hakkında bilgileri olanlar lütfen yorum kısmından yazarsa bu olaydan dolayı mağdur olan arkadaşlar faydalanırlar.

Kuşlarda aşırı zayıflama durgunluk kanat çırpamama hali

Kuşlarda aşırı zayıflama durgunluk kanat çırpamama hali

Bu hastalık nedeni ile çok aşırı ölüm olduğunu ve sanki Güvercinlerin gözlerinde yara olduğu ve benzeri belirtiler söyleniyor ben kendimce acaba Çiçek hastalığı mı dedim ama herkes bilgilerini aktarırsa daha doğru bir bilgiye ulaşabiliriz gibi.

Yorum kısmından gmail.com hesabı olmayanlar seçeneklerden Anonim seçerek rahat bir şekilde bilgilerini yazabilirler Admin onayından sonra hemen yorum yayınlanacak.
YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yorumlar

 1. Bu konuda hiç bilgisi olan yok mu?

  YanıtlaSil
 2. hacı aşşağıda linki bulunan ilaçları al anlatılan şekilde suya karıştır 10 gün kuşlarına ver iyileşirler

  http://upload.pixelcartr.com/images/20638745_10211945844133865_9122640625785781547_n.md.jpg

  YanıtlaSil
 3. Serdar Altay çok teşekkürler bu bilgi için ...

  Salmonella E.coli Ornithosis Tiricomansis Sıtma

  3 litre klorsuz suya 3 gün verilir

  1- Largopen 250 mg 1 çay kaşığı

  2- Polgyl Serum 15 ml

  3- Mikostatin Şurup 5 ml

  4- Ercefurly 100 mg 1 kapsül

  5- Sanasol Şurup 5ml

  6- Macrol 125 mg 1,5 çay kaşığı

  7- Monodoks 100 mg 3 kapsül

  Not = Tedavi sürecinde mineral taş v.s verilmez.

  TEDAVİ ÖNCESİ İLK VE SON 3 GÜN KEFİR VERMEYİ UNUTMAYALIM.

  KARIŞIMLAR 12 SAAT ARAYLA TAZELENMELİDİR.

  BU GÜZEL BİLGİLERİ VEREN KAYNAK: TÜRKER ÖDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

SON YORUMLAR KATILIN

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güvercin çeşitleri isimleri

Aslın da ilk yapılması gereken konu  Arkadaşlar bu blog da yazı yazmaya başladığımdan itibaren hep bir şeyin noksanlığını hissettim , nedir diye düşünürken evet buldum GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ VE İSİMLERİ ile ilgili bir konu yazmadığımı düşündüm . Eğer bu blog ile genel tüm güvercin sevenlere hitap edeceksem o zaman bütün güvercin çeşitleri hakkın da bir resim ve ismi özelliği gibi kısa da olsa bilgi vermeliyim . Yanlız güvercin çeşitleri konusun da resimler kimlere ait olduğunu kaynak belirterek kullanacağım .

güvercin uçurma eğitimi nasıl olmalı - güvercin nasıl sökülür - uçmamış güvercin nasıl sökülür açılır uçurulur

Güvercin uçurma sanatı .

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle güvercinlerimizin uçurma eğitimi hakkında bilgilerimizi paylaşmak istedim . Nasıl eğitim verilir , uçurmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız . Öncelikle güvercin eğitiminin ne olduğu hakkında biraz yazalım . Güvercin eğitimi kuşun havada dönmesi veya oyun yapması için verilmez . Tek bir hedef vardır o da güvercinlerin kondüsyon kazanması içindir . Zaten güvercinler fizik olarak yeterli standarda ulaştıklarında içlerinde olan kabiliyeti kendileri yerine getirecektir .

Evet ne yapmak lazım güvercinlerin bu hale gelmesi için . Öncelikle uçurduğumuz güvercinleri ayrı bir kümese koymalıyız . Yani uçurma kümesimiz olmalı , nedeni ise burda barınan kuşlar yemleme şekli farklı olacak . Eğitime alınmış güvercinler günün aynı saati açılmalı ve yem verilmeli . Verilmesi gereken yem ise insan avucunun içi kadar bir güvercine yeterlidir . Daha fazla vermeyiniz , göreceksiniz güvercinler çok sağlıklı ve aktif ola…

güvercin deli baş sallabaş titre baş hastalığı ilaç tedavi

Güvercinlerin de sinir pisikolojik rahatsızlığı olur mu ?
Arkadaşlar merhaba bu yazımızda mühim olan ve güvercin sevenleri zor durumlarda bırakan bir hastalık olan , SALLA BAŞ , DELİ BAŞ VE YA TİTRE BAŞ diye isimlendirilen hastalığın nasıl tedavi edilir .

Öncelikle bu o kadarda zor ve güç bir hastalık değildir . Aslında çnce kuşlarımız hangi sebep den bu hastalığa yakalanıyor bunu bilmeliyiz . Şimdi sizlere güvercinlerin aç ve susuz kalmasından dolayı önce TİTRE BAŞ daha sonra SALLA BAŞ OLUYOR DİYECEĞİM , FAKAT ÇOĞUMUZ AMA BEN GÜVERCİNLERİMİ YEMLİYOR UM SUSUZ DA BIRAKMIYORUM DİYE DÜŞÜNECEKSİNİZ .
Bu yazıları büyük harf ile yazdım dikkat edilmesi gereken yerin burası olduğuna işaret çekmek için . Doğru siz aç ve susuz bırakmıyorsunuz yanlız siz kümese güvercinleri kapattıktan sonra ne olduğunu biliyormusu nuz ?Hayır nerden bileceksiniz işte olay burdan sonra güvercin kümesinin dar olması veya içerideki fazla kavgacı bir güvercin bu hastalığa davetiye çıkarıyor , onun için kümesi fazl…