Ana içeriğe atla

Kuşların önünde sürekli yem bulunması doğrumu?

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ
Sitemize bu şekilde bir soru gelmiş ve ben bunu çok önemsediğim için bu şekilde bir konu açarak bazı bilgileri paylaşmak istedim ama bu konu hakkında daha bilgili abilerimiz ve kardeşlerimiz yorum bölümünden konuya katılabilirler şimdiden yazayım dedim çünkü bazı yorumlarda biraz iyi olmayan sanki biz buradan birilerine ahkam kesiyormuşuz gibi bir anlam çıkaranlar oluyor iş öyle değil bu blog dan isteyen yazabilir en üstte bu konuyu ele aldık zaten.


Kuşların önünde sürekli yem bulunması doğrumu?
Kuşların önünde sürekli yem bulunması doğrumu?
Neyse konumuza geri dönelim İNŞALLAH eğer bu gibi bir davranışta bulunuyorsanız bizce sakın yapmayın derim ben bazıları güvercinlerin yavruları daha iyi beslenir diye falan bu işi yapıyor salma dedikleri kümeslerde ancak bilinmeyen bir şey var kuşlar devamlı yem önlerinde olunca ne hikmetse hastalıkları daha fazla oluyor ve yavrularda umulduğu gibi verimli olmuyor ama günde bir sefer yem verme taktiğini uygulayanlar çok memnun ve verim en üst seviyede.

Ama bir şey var günde bir sefer yem ancak yavrulu kuşları tam beslemek gerekiyor aç kalmamaları lazım zaten yavrular anne ve babaları yem yedikleri zaman hemen saldırıyorlar doyunca çekiliyorlar işte o zaman anne ve baba güvercinlere bir daha yetecek kadar yem vermek uygun olur derim ben. Bu şekilde beslenen güvercinler gayet sağlıklı ve bağışıklığı daha yüksek oluyor diye gördük konu bilgilerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yorumlar

  1. Bende devamlı yem veriyorum Ama bu günden itibaren kestimgünde bir öğüne düşürdün oda akşam kümese sokarken

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

SON YORUMLAR KATILIN

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güvercin çeşitleri isimleri

Aslın da ilk yapılması gereken konu  Arkadaşlar bu blog da yazı yazmaya başladığımdan itibaren hep bir şeyin noksanlığını hissettim , nedir diye düşünürken evet buldum GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ VE İSİMLERİ ile ilgili bir konu yazmadığımı düşündüm . Eğer bu blog ile genel tüm güvercin sevenlere hitap edeceksem o zaman bütün güvercin çeşitleri hakkın da bir resim ve ismi özelliği gibi kısa da olsa bilgi vermeliyim . Yanlız güvercin çeşitleri konusun da resimler kimlere ait olduğunu kaynak belirterek kullanacağım .

güvercin uçurma eğitimi nasıl olmalı - güvercin nasıl sökülür - uçmamış güvercin nasıl sökülür açılır uçurulur

Güvercin uçurma sanatı .

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle güvercinlerimizin uçurma eğitimi hakkında bilgilerimizi paylaşmak istedim . Nasıl eğitim verilir , uçurmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız . Öncelikle güvercin eğitiminin ne olduğu hakkında biraz yazalım . Güvercin eğitimi kuşun havada dönmesi veya oyun yapması için verilmez . Tek bir hedef vardır o da güvercinlerin kondüsyon kazanması içindir . Zaten güvercinler fizik olarak yeterli standarda ulaştıklarında içlerinde olan kabiliyeti kendileri yerine getirecektir .

Evet ne yapmak lazım güvercinlerin bu hale gelmesi için . Öncelikle uçurduğumuz güvercinleri ayrı bir kümese koymalıyız . Yani uçurma kümesimiz olmalı , nedeni ise burda barınan kuşlar yemleme şekli farklı olacak . Eğitime alınmış güvercinler günün aynı saati açılmalı ve yem verilmeli . Verilmesi gereken yem ise insan avucunun içi kadar bir güvercine yeterlidir . Daha fazla vermeyiniz , göreceksiniz güvercinler çok sağlıklı ve aktif ola…

güvercin deli baş sallabaş titre baş hastalığı ilaç tedavi

Güvercinlerin de sinir pisikolojik rahatsızlığı olur mu ?
Arkadaşlar merhaba bu yazımızda mühim olan ve güvercin sevenleri zor durumlarda bırakan bir hastalık olan , SALLA BAŞ , DELİ BAŞ VE YA TİTRE BAŞ diye isimlendirilen hastalığın nasıl tedavi edilir .

Öncelikle bu o kadarda zor ve güç bir hastalık değildir . Aslında çnce kuşlarımız hangi sebep den bu hastalığa yakalanıyor bunu bilmeliyiz . Şimdi sizlere güvercinlerin aç ve susuz kalmasından dolayı önce TİTRE BAŞ daha sonra SALLA BAŞ OLUYOR DİYECEĞİM , FAKAT ÇOĞUMUZ AMA BEN GÜVERCİNLERİMİ YEMLİYOR UM SUSUZ DA BIRAKMIYORUM DİYE DÜŞÜNECEKSİNİZ .
Bu yazıları büyük harf ile yazdım dikkat edilmesi gereken yerin burası olduğuna işaret çekmek için . Doğru siz aç ve susuz bırakmıyorsunuz yanlız siz kümese güvercinleri kapattıktan sonra ne olduğunu biliyormusu nuz ?Hayır nerden bileceksiniz işte olay burdan sonra güvercin kümesinin dar olması veya içerideki fazla kavgacı bir güvercin bu hastalığa davetiye çıkarıyor , onun için kümesi fazl…