Ana içeriğe atla

Sultan papağanım çok hasta, ne yapacağımı bilmiyorum

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ
İşte aynen başlık bu bu arkadaşa yardımcı olmak isteriz ama iş biraz Sultan Papağanı olunca tabii sıkıntı biz daha çok Güvercin bilgileri ile alakalı uğraştığımızdan ama şöyle bir şey var kardeşimiz bunu bir form sayfasına yazmış ve şu şekilde olayı anlatıyor ;

" Arkadaşlar merhaba, Bizdik 2 gündür kabarık halde duruyordu ama hareketli olduğu için yorulmuştur diye düşünüp bir şey yapmadım, son günlerde yiyip içmemeye başladı. 2 kere veterinere götürdüm ishal ve ateşi olduğunu söyledi. Baytril ve vitamin verdi fakat bizdik ne su içiyor ne yem yiyor, ağzından da veremiyoruz çok çırpınıyor veteriner bile veremedi kalbi durup ölecek diye. Ne yapmamı önerirsiniz fotoğrafları aşağıya koyuyorum, acil yardım edebilirseniz seviniriz."

Sultan papağanım çok hasta, ne yapacağımı bilmiyorum
Sultan papağanım çok hasta, ne yapacağımı bilmiyorum
Bu yazı kendisine ait bir kaç resim paylaşmış resimde Papağanın pisliği var ve çok yeşil birde ishal bu demek oluyor ki hayvan aç bu tip kuşlar genelde hava değişimi ile bu duruma düşüyorlar üşütme olabilir şimdi en iyisi mi bu hayvan en çok ne yemeyi seviyorsa onu hemen verin en azından bir şeyler yemeye gayret olursa üzücü olay yaşanmaz eskiden ne derdik biz hasta olan kuşa yem yiyor mu? Evet yiyor o zaman paçayı kurtarır diye olay aynı böyle eğer bu arkadaşımız bu yazıyı okursa bizim sitemiz de bir yazı var ateşli güvercine ne yapmalı diye bu yazıyı oku >> TIKLA belkide faydası olur şimdiden İNŞALLAH düzelir iyi olur diyorum. BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM AMAÇLI YORUM KISMINDAN PAYLAŞIN BİLGİLERİNİZİ LÜTFEN HER ZMAN LAZIM OLUR.

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLURMUSUNUZ? YOUTUBE KANALIMIZA 1 TIKLA ABONE OLABİLİRSİNİZ

Yorumlar

SON YORUMLAR KATILIN

Bu blogdaki popüler yayınlar

Güvercin çeşitleri isimleri

Aslın da ilk yapılması gereken konu  Arkadaşlar bu blog da yazı yazmaya başladığımdan itibaren hep bir şeyin noksanlığını hissettim , nedir diye düşünürken evet buldum GÜVERCİN ÇEŞİTLERİ VE İSİMLERİ ile ilgili bir konu yazmadığımı düşündüm . Eğer bu blog ile genel tüm güvercin sevenlere hitap edeceksem o zaman bütün güvercin çeşitleri hakkın da bir resim ve ismi özelliği gibi kısa da olsa bilgi vermeliyim . Yanlız güvercin çeşitleri konusun da resimler kimlere ait olduğunu kaynak belirterek kullanacağım .

güvercin uçurma eğitimi nasıl olmalı - güvercin nasıl sökülür - uçmamış güvercin nasıl sökülür açılır uçurulur

Güvercin uçurma sanatı .

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle güvercinlerimizin uçurma eğitimi hakkında bilgilerimizi paylaşmak istedim . Nasıl eğitim verilir , uçurmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız . Öncelikle güvercin eğitiminin ne olduğu hakkında biraz yazalım . Güvercin eğitimi kuşun havada dönmesi veya oyun yapması için verilmez . Tek bir hedef vardır o da güvercinlerin kondüsyon kazanması içindir . Zaten güvercinler fizik olarak yeterli standarda ulaştıklarında içlerinde olan kabiliyeti kendileri yerine getirecektir .

Evet ne yapmak lazım güvercinlerin bu hale gelmesi için . Öncelikle uçurduğumuz güvercinleri ayrı bir kümese koymalıyız . Yani uçurma kümesimiz olmalı , nedeni ise burda barınan kuşlar yemleme şekli farklı olacak . Eğitime alınmış güvercinler günün aynı saati açılmalı ve yem verilmeli . Verilmesi gereken yem ise insan avucunun içi kadar bir güvercine yeterlidir . Daha fazla vermeyiniz , göreceksiniz güvercinler çok sağlıklı ve aktif ola…

güvercin deli baş sallabaş titre baş hastalığı ilaç tedavi

Güvercinlerin de sinir pisikolojik rahatsızlığı olur mu ?
Arkadaşlar merhaba bu yazımızda mühim olan ve güvercin sevenleri zor durumlarda bırakan bir hastalık olan , SALLA BAŞ , DELİ BAŞ VE YA TİTRE BAŞ diye isimlendirilen hastalığın nasıl tedavi edilir .

Öncelikle bu o kadarda zor ve güç bir hastalık değildir . Aslında çnce kuşlarımız hangi sebep den bu hastalığa yakalanıyor bunu bilmeliyiz . Şimdi sizlere güvercinlerin aç ve susuz kalmasından dolayı önce TİTRE BAŞ daha sonra SALLA BAŞ OLUYOR DİYECEĞİM , FAKAT ÇOĞUMUZ AMA BEN GÜVERCİNLERİMİ YEMLİYOR UM SUSUZ DA BIRAKMIYORUM DİYE DÜŞÜNECEKSİNİZ .
Bu yazıları büyük harf ile yazdım dikkat edilmesi gereken yerin burası olduğuna işaret çekmek için . Doğru siz aç ve susuz bırakmıyorsunuz yanlız siz kümese güvercinleri kapattıktan sonra ne olduğunu biliyormusu nuz ?Hayır nerden bileceksiniz işte olay burdan sonra güvercin kümesinin dar olması veya içerideki fazla kavgacı bir güvercin bu hastalığa davetiye çıkarıyor , onun için kümesi fazl…